10 DK.DA METABOLİZMA ATEŞLEME EGZERSİZLERİ

genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genç kızlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar genckizlar
Bu “egzersiz kıvılcımlarıyla” günde 10 dk. gibi kısa bir süre yapacağınız hareketler ile metabolizmanızı ateşleyecek ve hızlandıracaksınız. Virginia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma ile ortaya çıkan bu yöntem sayesinde daha hızlı yağ yakan bir vücuda sahip olmanız mümkün!

Metabolizma nasıl hızlandırılır? Yapılan deneylerde ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki, yüksek enerji gerektiren kısa egzersizler vücudun fizyolojik prosedürünü stimüle ederek metabolizmanızı yüksek hızda tutmaya yardımcı oluyor.

kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi kral top 20 listesi
Sadece egzersiz yapmak değil, “başla-dur” yaklaşımı ile vücut sürekli diken üzerinde tutuluyor ve yağ yakış işlemi sürekli stand-by durumunda kalıyor. Her “kıvılcım egzersizi” daha fazla yağ yakıcı hormonların salgılanmasını sağlayarak vücuda, enerji ihtiyacı için karbonhidratları değil yağları seçmesini söylüyor.


Bu kadar değil! Bu 10 dk.lık aktiviteler ile en efektif şekilde anti aging büyüme hormonu (HGH) seviyelerinizi yükseltip, yağ yakışını hızlandırıyor ve kaslarınızı kuvvetlendiriyorsunuz. Bu sebepten dolayı GH büyüme hormonu salgılanmasını tetiklemek daha genç ve daha pürüzsüz bir cilt ve vücut için çok önemlidir. Bir göz atalım isterseniz…
ÇÖMELME / TEKMELEME

metabolizma hızlandırma damıl hareketleri
1a) Üst vücudu ve poponuzu aynı anda çalıştırmak için ayaklarınızı kalça genişliğinde aralayıp, iki elinize birer dambıl alın. Sırtınız düz bir şekilde olduğunuz yerde çömelip dirseklerinizi kırarak dambılları omuzlarınıza kaldırın.


2a) Kendinizi yerden ittirerek kalkın ve bir bacağınız ile arkaya doğru tekmeleyin, aynı anda kollarınızı düzleştirerek dambılları ittirin. Karın kaslarınızı sıkın ve bacağınızı değiştirerek devam edin.
zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009 zeki mayo 2009
Örnek Egzersiz Programı

Haftada en 15 kıvılcım çalışması için karışık olarak 10 dk.lık kardiyo egzersizler, gösterdiğim dambıl hareketleri ile kuvvetlendirme egzersizleri ve kasları esnetme çalışması yapın. Hedefiniz 10 dk.lık 3 kıvılcım egzersizi olsun.

 

P.tesi   1 esnetme        2 kardiyo

Salı      1 esnetme        2 kardiyo

Çarş.   1 kardiyo         1 dambıl

Perş.   1 kardiyo

Cuma  2 kardiyo         1 dambıl

C.tesi     DİNLENME

Pazar   1 kardiyo 1 dambıl 1 esnetme

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !