ALT KARIN HAREKETLERİ video

Kadın veya erkek, pek çoğumuzun en çok şikâyet ettiği bölgelerden biri alt karın bölgesidir. Alt GÖBEK NASIL ERİTİLİR evde yapılan tüm egzersiz hareketlerikarın kasları belki de bir vücudun en çekici duran bölümü olabilir ama inanın geliştirmesi de en zordur desem gerçekten pek uzak sayılmam. Bu bölgedeki kasları ortaya çıkarıp o baklava görünümünü tamamlayabilmek için her şeyden önce alt karın yağlarını eritmek gerekecektir. Vücudunuzun yağ yüzdesini %12’lere %11’lere çekmeniz bile bazılarımız için yeterli olmayabilir.

 

Pek çok kişinin yaptığı hata, karın kaslarını çalıştırırken mekik hareketleri ile vücudun üst bölümünü indirip kaldırmak ve alt bölümünü (bacaklar) sabit tutmak olmalı. Bu sebepten dolayı abdominal kasların yani baklavaların ilk iki setini geliştirirken alt karında kalan diğer iki set yeteri kadar egzersiz alamıyor. Oysaki dengeli bir şekilde üst tarafı sabit tutarken bacakları indirip kaldırmak hem alt karın bölgesini çalıştıracak hem de kalçalarınıza muhteşem bir görünüm kazandıracaktır.

 

ALT KARIN HAREKETLERİ

Kadınların bacaklarını kalçalarına bağlayan “tensor fascia lata” isimli bir kas vardır. Bu kas kadın kalçalarına çekicilik kazandıran yegane unsurdur. Alt karın kaslarını çalıştırmak için bacaklarınızı yerden kaldırmanıza izin veren kaslardan biridir ve kolayca şekillenip size yaz için istediğiniz estetiği kazandıracaktır  ; )


 

 

 

 


Karın egzersiz hareketleri size güzel estetik bir vücut kazandırmanın yanında omurganızı desteklediğinden aynı zamanda sırt ve bel ağrılarından kurtulmak, düz ve biçimli bir karına, ince bir bele sahip olmak, dik durmak için de yardımcı olabilir.

 

 

ALT KARIN ERİTMENİN 5 PÜF NOKTASI

 KARIN

    Karın hareketlerini aç bir mide ile yapın! Böylece vücudunuz yakıt olarak yağ depolarını kullanacaktır, karbonhidratları değil.

    Karın sıkılaştırma hareketlerine geçmeden önce kardiyo egzersizler yapın! Bu sayede inatçı alt karın yağları bile erimeye başlayacaktır.

    Karın kaslarınızı, setler arasında dinlenirken bile sıkıp bırakın! Bu teknik vücutçuların definasyon arttırmak için sıkça kullandıkları bir yoldur ve çok işe yarar.

    Karın egzersizleri setleri arasındaki dinlenme vaktini azaltın! Hedefiniz setler arası 30 saniye kadar dinlenerek bir çalışma yapmak olmalı, karın kaslarınızdaki yanmayı hissedin.

    Diyetinize odaklanmalısınız! Alt karın kaslarınızın nasıl göründüğüne aslında yedikleriniz karar verir. “Karın kasları spor salonunda değil mutfakta çalıştırılır!”

 

 .

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !