ALT ve ÜST KARIN BÖLGESİ SIKILAŞTIRMA HAREKETİ video

Düz bir karın ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü egzersizlerin, ağırlık çalışması ile takviyesinden geçer. Mekik çekmek, yan, iç ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem bel bölgesinde hem de kalçalardaki yağ tabakalarını azaltarak, kalça, bacaklar ve karın kaslarının daha sıkı görünmesini sağlayacaktır.


Mekik hareketinin esas amacı karının ve karın kas guruplarının kuvvetlendirilmesidir. Bu kaslar göğüs kemiğinden pelvise doğru giden iki taraftaki çift kas gurubu  arka karına ait kaslar ve yine pelvis bölgesindeki 3 tabaka kas gurubudur. Alt ve üst karın kaslarını çalıştıracak egzersiz hareketleri videosunu bir izleyin... fark edersiniz ki bu hareketler pilates çalışmasını andırır ve oldukça etkilidir.


 


Normal ölçülere ve kiloya sahip kişilerde bile bazen karında bir miktar fazlalık, gevşeklik ve
sarkma oluşabilir. Bu durumun en önemli nedenleri arasında genetik özellikler, çoğul gebelikler, kilo değişiklikleri sayılabilir. Karın germek için karnın üst bölgesi ve alt kısmındaki kasların sıkılaştırılması hareketlerine bir fırsat tanıyın, memnun kalacağınıza eminim….

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !