EN ÇOK KALORİ YAKTIRAN ZAYIFLAMA HAREKETLERİ

 en etkili zayıflama hareketleri

 

“ en çok kalori yaktıran hareketler”, “en etkili zayıflama hareketleri nelerdir?” veya “en iyi göbek eritme hareketi hangisi?” bu sorularla inanın o kadar çok karşılaşıyorum ki… Bölgesel zayıflama hareketlerini öğrenmek isteyen binlerce insan var. Nasıl reductil zayıflama ilacı mucize yaratmasını istiyorsak, aynı şekilde tek bir hareketin bizi zayıflatmasını diliyoruz sanırım. Fazla zaman almasın, bizi yormasın, en çok kalori yaksın, kas yapmaya yardımcı olsun, selülit giderici olsun, kalça hareketi olsun, vs.  Kulağa imkansız gibi geliyor öyle değil mi? Hayır değil!

 

 

 

EN ETKİLİ BÖLGESEL ZAYIFLAMA HAREKETİ ÖZELLİKLE SELÜLİT POPO BASEN VE KALÇA İÇİN

 

Böyle bir egzersiz var, fakat doğru tekniği bilmeden bu karmaşık hareket siz sakatlayabilir, bu yüzden doktorunuza danışmadan denemeyin… Zaten bu sebepten dolayı, senelerce doktorlardan uyarı ve kritik alarak, sanırım unutulma noktasına gelmiş bir egzersiz hareketi. Hareketin ismi bodybuilding çevrelerinde “deadlift” olarak geçse de ben bu harekete “kucak” hareketi ismini vereceğim, çünkü oğlum Tufan 2 yaşına değin, o kadar çok kucağa alınmak istedi ki her seferinde de bu hareketi tekrarlamak zorunda kaldım. Günde belki, abartısız, 50 kez.

 göbek eritme hareketleri

“Kucak” hareketi, yeryüzündeki bir anda en çok kas gurubunu çalıştıran hareket olsa gerek. Bu egzersiz hareketinin uygulanışı sırasında az çok her kas biraz yardımcı olduğundan maksimum kalori yakışı sağlıyor, bunu anlamak zor değil, dolayısıyla da metabolizma nasıl hızlandırılır sorusuna en iyi cevap oluyor. Eğer göbek eritmeniz gerekiyorsa, bu hareket vücudunuzu egzersiz hareketlerinden sonraki saatlerde de yağ yakmaya zorluyor. Abartısız!

 

dambıl hareketleriBacak arkaları ve basenleri oldukça etkili çalıştıran kucak hareketi sayesinde lenf dolaşımı inanılmaz hızlanır ve selülitleriniz erimeye başlar, alın size selülit giderici… Dahası var, bel ve popo kaslarınızı daha iyi çalıştıran bir hareket daha bulamazsınız, bu sayede poponuzu biraz kaldırıp dışa bombe verirseniz şaşırmayın…

 

 

kucak hareketiBir halter barına uygun ağırlıkta diskler takıp önüne geçin ve ayaklarınızı barın altına sokup omuz genişliğinde açın. Topuklarınızı yere sağlam basarken, eğilip barı üstten kavrayın. Barı kaldırmadan önce göğsünüzü hafifçe ileriye ittirin ki beliniz düzleşsin. Sakatlanma riskini minimuma indirmek için, hareket boyunca gözleriniz karşıya baksın, asla sırtınızı kamburlaştırmayın ve barı kaval kemiklerinizden uzaklaştırmayın. Hafifçe bacaklarınız ve poponuzla öne doğru ittirerek ağırlığı kaldırın. İki saniye dik durumda popo kaslarınızı sıkarak bekledikten sonra tekrar, yavaşça ağırlığı sırtınız düz bir şekilde kaval kemikleriniz hizasında aşağıya indirin.

 

Bu hareketi dambıllarla da çok rahat yapabilirsiniz. Eğer evinizde dambıllarınız varsa halter yerine dambılları en çok kalori yaktıran zayıflama hareketlerikullanarak deneyin. Dambıl veya halteriniz yoksa, bir sırt çantasına kitap doldurup, kayışlarının arasına bir sopa takarak yeterli desteği sağlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa; belden hafif eğilip aynı hareketi onun koltukaltlarından kavrayıp, bel hizanıza kadar kaldırarak da çalışabilirsiniz. Bel ve sırt sağlığınız açısından aynı hareket kuralları çocuklu çalışma içinde geçerlidir. Asla sırtınızı kamburlaştırmayın ve çocuğunuzu kaldırırken vücudunuza yakın tutun. Pazu kaslarınızı kullanmayın sadece popo ve bacak kaslarıyla doğrulun.

 

 en etkili kalça hareketleri

Kas yapmak için özellikle yardımcı olabilecek bir egzersiz olan kucak hareketinin merkezi sinir sistemini şok edici bir özelliğe sahip olduğu yapılan araştırmalarda ispatlanmıştır. Bu hareketi programına kattıktan sonra kollarında kalınlaşma gören sporculardan alınan veriler gösteriyor ki merkezi sinir sistemi ve beyin, eklem ve kemikler üzerinde oluşan stresi hafifletmek için daha çok kasmerkezi sinir sistemini şok edici bir hareket yapmak adına vücuda anabolik hormonları salgılama ve dolayısıyla da protein sentezleme emri veriyor. Bu konuya başka bir zaman daha detaylı değinmek istiyorum, şimdi konumuzdan uzaklaşmayalım…

 

 

 

ÇALIŞAN KASLARIN ANATOMİSİ

    (kalın harflerle yazılmışlardır) 

DEADLIFT KUCAK HAREKETİNDE ÇALIŞAN KASLARIN ANATOMİSİ

 

BEL HAREKETLERİ

Her ne kadar göbek eritmek istiyorsanız da kucak hareketi herkes için değil, bu hareketi egzersiz programınıza katmadan önce mutlaka aile hekiminize danışmalısınız. Özellikle aşağı lombar şikayetleri olanlarımız, siyatik gibi, ve bel ağrıları çekenlerimiz için farklı bel hareketleri daha uygun olabilir. Dikkatli olmanızı rica ederim.

 

 

 HARKETİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !