HIZLI ZAYIFLAMAK İÇİN KAHVALTIDA MISIR GEVREĞİ

Kilo vermek istiyor musun? Kahvaltı alışkanlıklarını değiştirmelisin, aslanım!

Kabul ediyorum, günümüzde kimsenin oturup bol çeşit bir kahvaltı masasına oturmaya vakti yok. Her şey hızlı hallediliyor artık, yemekler poşete konuyor, kağıda sarılıyor, isterseniz tek elle bile MISIR GEVREĞİ ÜLKER KELLOGS
yemek yiyebilirsiniz. Sabahları kahvaltı hazırlamak, oturup yemek ve bitirdikten sonra toplamak belirli bir zaman gerektirdiği için; poğaça, simit, börek, boyoz  gibi hazır kahvaltı çoğumuz tarafından tercih edilmektedir. Bu seçimimiz pek sağlıklı olmamakla beraber hızla ve ucuz yolla hazırlanmış bu ürünler kilo aldırır, kalp-damar sağlığını tehdit eder ve vücudumuzun yağ depolarını şişirir.


Bu nedenle bu tür kahvaltı seçeneklerine alternatif olarak; hem kolay ve hızlı hazırlanması hem de içerisine eklenen vitamin ve minerallerle içeriği zenginleştirilen, besin öğeleri içeriği incelendiğinde dengeli olan süt, yoğurt, meyve suyu ile tüketilebilen mısır ve buğday gevreklerini sabah SEKSİ BACAKLAR İÇİN
kahvaltımız olarak daha çok tercih etmeliyiz. Dikkatinizi çekerim ki, kalori değerleri yüksek olan çikolata, bal, şeker eklenmiş mısır gevreklerinden bahsetmiyorum. Ağız tadınızı düşünürken günlük kalori alımınızı arttırmanızı istemem doğrusu. Birçok çeşit arasından tercih yaparken mutlaka posa içeriği daha yüksek, daha düşük kalorili ve sağlıklı mümkünse  meyveli mısır ve buğday gevreklerinin seçilmesi siz kilo vermek isteyen ve sıkılaştırma çalışmaları yapanlar için daha uygun olacaktır.


Mısır gevreği, 1 kase süt ile birlikte alındığında (30gr) 172 kalori gibi düşük bir kalori değerine sahiptir. İçerisinde bol miktarda protein muhteva eder, ayrıca süt ile tüketilmesi HIZLI KAHVALTI SPORCU DİYETİkazein (süt
proteini) alınması bakımından yararlıdır, yüksek karbonhidrat içeriği ile enerji ihtiyacını karşılar, yağ oranı düşüktür fakat içerisindeki lif bulunur. Glisemik indeksi de ( kan şekerini yükseltme hızı) yüksektir. Eklenmiş C vitamini ve Demir başta olmak üzere özellikle B grubu vitaminlerini zengin olarak içerir, folik asit içeriği bakımından zengindir.


Kendimden örnek verebilirim: Üniversiteden mezun olduktan sonra yüzme hayatımı noktalayıp iş hayatına atıldığımda farkına varmadan metabolizmam yavaşlama başladı. Vücudumun yağ depoları zenginleşirken, diyetimi değiştirmem gerektiğine karar verdim. Çok sevdiğim zengin sabah kahvaltılarımı Kellogs Special K ile değiştirdim. Lütfen yanlış anlamayın, Ülker-Kellog’s için çalışmıyorum, reklam da yapmak amacında değilim. Sadece kendim denediğim bir stili anlatıyorum. İşe yaradı mı dersiniz? Kesinlikle! Bu kilo verme adına bir başarı hikayesidir.


Loughborough Üniversitesi’nde, Dr. Robin H. Hooper tarafından yürütülmüş bir araştırma sonucu bulgular şöyledir:

  • Anlamlı oranda kilo kaybı.
  • Kilo kaybının büyük oranda vücut yağındaki azalmadan kaynaklanmakta (erkeklerde %KAS YAPMAK İÇİN PROTEİN100, kadınlarda %76).
  • Her beş beden çevresinde azalma
  • En büyük azalma bel bölgesinde.
  • Kilosu en çok değişen katılımcıların oranı %25’tir ve ortalama değişim 2,36 kg olarak gerçekleşmiş, bel çevreleri ortalama olarak 2,6 cm azalmıştır. Bu kilo kaybının yarısından fazlası vücut yağındaki 1,3 kg’lık azalmaya dayandırılabilir.


MANKEN VÜCUDU
Sabah kahvaltısı ve ara öğün olarak; süt ile tüketip özellikle içerisine kuru meyve parçaları, ceviz, badem, fıstık ezmesi ekleyerek yeterli ve dengeli bir öğün çıkarabilirsiniz. Böylece aldığınız kalori miktarını arttırmamış ve rejiminize dikkat etmiş olursunuz. Ender Saraç size bunun faydalı olmadığını iddia edecektir eminim, fakat Amerika’da güncel hayatın bir parçası haline gelmiş olan mısır gevrekleri, 1900 ‘lü yılların başından beridir kilosunu koruyanların vazgeçilmez silahıdır. Bu kilo vermek için sağlıklı bir yoldur ve sağlıklı beslenmeye başlamak için de iyi bir başlangıçtır. Bir kase mısır gevreği vücudun günlük olarak ihtiyacı olan temel vitamin ve minerallerin %50’den fazlasını karşılamaktadır. Hem kilo vermek hem de kalp-damar hastalıklarından uzak durmak istiyorsanız, haftanın her günü önerdiğim bu sabah alışkanlığını uygulayın. Pişman olmayacaksınız.

 


Kaan Berberoğlu
Olimpik Milli Yüzücü

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !