İNCE BELE SAHİP OLMAK İÇİN: BELİ İNCELTMENİN YOLLARI

ince bele sahip olmak için ince belli olmanın sırları göbek ve kalça eriten hareketler videosu  

Geçenlerde okudum ki İngiliz Bilim Adamları çekiciliğin sırrını araştırıyormuş. İngilizlerin vardıkları sonuçlara göre; kadının kıvrımlı hatları her geçen gün yerini hafif kaslı hatlara bırakıyormuş. Yapılan araştırmalardan şu oranlara varılmış: Bir kadın için ideal ölçüdeki kalçalar, en az 100 cm ve 42 beden. Peki, uzmanlara göre, güzel göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince belli olmanın sırları nedir? Evet, tahmin ettiğiniz gibi: EGZERSİZ!

 

Ama biz bunu zaten Dr. Mehmet Öz’den öğrenmiştik. İngilizler biraz geriden mi geliyor ne?

 

 İNCE BELE SAHİP OLMAK İÇİN göbek ve kalça eriten hareketler videosu

İNCE BELE SAHİP OLMAK İÇİN HAREKETLER

Beli inceltmenin yolları kadar beli kuvvetlendirmek te önemlidir. Sağlıklı ve zinde olabilmek için bel kasları ve karın kası güçlü olmalıdır. Özellikle de çocuklu kimseler neden bahsettiğimi çok iyi anlayacaklardır. İşte belinizi inceltirken sırtınızı da güçlendirecek, en önemlisi göbeğinizi de eritecek, omurganızı esnetip daha zayıf ve uzun boylu görünmenizi sağlayacak bel inceltme egzersizleri…

 

 

 

KUCAK HAREKETİ

bel inceltme hareketleri resimli 

Bir halter barına uygun ağırlıkta diskler takıp önüne geçin. Topuklarınızı yere sağlam basarken, eğilip barı üstten kavrayın. Barı kaldırmadan önce göğsünüzü hafifçe ileriye ittirin ki beliniz düzleşsin. Sakatlanma riskini minimuma indirmek için, hareket boyunca gözleriniz karşıya baksın, asla sırtınızı kamburlaştırmayın ve barı kaval kemiklerinizden uzaklaştırmayın. Hafifçe bacaklarınız ve poponuzla öne doğru ittirerek ağırlığı kaldırın. İki saniye dik durumda popo kaslarınızı sıkarak bekledikten sonra tekrar, yavaşça ağırlığı sırtınız düz bir şekilde kaval kemikleriniz hizasında aşağıya indirin.

 

 

SÜPERMEN HAREKETİ

beli inceltme hareketleri 

Yumuşak bir zemine yüzüstü uzanıp ayaklarınızı birleştirin. Eller başın arkasında kenetlensin. Derin bir nefes alın ve nefes verirken hem dirsekleri hem de ayakları aynı anda mümkün olduğunca kaldırın. Bir saniye bu pozisyonda bekledikten sonra tekrar, yavaşça yere indirin.

 

 

JAPON SELAMI HAREKETİ

bel inceltmenin yolları 

Hafif ağırlıkta bir halter alıp omuzlarınıza, boynunuzun arkasından yerleştirin. Göğsünüzü hafifçe ileriye ittirin ki beliniz düzleşsin. Sakatlanma riskini minimuma indirmek için, hareket boyunca gözleriniz karşıya baksın, asla sırtınızı kamburlaştırmayın. Hafifçe belinizi büküp selam veriyormuş gibi üst vücudunuzu eğin. Bir saniye bekledikten sonra başlama pozisyonuna dönün. Asla, üst vücudunuz yere paralel olana kadar eğilmeyin ve ağır bir halter ile çalışmayın.

 

 

BEL İÇİN UZANMA HAREKETİ

BEL HAREKETLERİ 

Bel Kuvvetlendirme Aparatına geçip ayaklarınızı sağlamca yerleştirin. Kalçalarınızı iyice ileriye çıkartıp karnınızdan bükülebilmenize izin verin. Elleriniz göğüslerinizde olsun. Üst vücudunuzu yukarıya doğru, yere paraleli biraz geçene kadar kaldırın. En üst noktada belinizde hafif bir kavis olsun. İki saniye bekledikten sonra yavaşça başlama pozisyonunuza geri dönün.

 

 

YANLAR İÇİN HAREKET

YANLARI ERİTMEK İÇİN HAREKET 

Kablolu sisteme yukarıdan tekli kelepçe takarak yan dönün. Bir elinize kelepçeyi alın diğer elinizi belinize dayayın. Sadece karın kaslarınızı sıkarak belinizi hafifçe yana eğip, ağırlığı kaldırın. İki saniye bekledikten sonra tekrar doğrulun. Hareket boyunca kol kasınızı ve kanat kasınızı kullanmamaya özen gösterin, bunun için dirseğiniz sabit kalmasını sağlayın.

 

 

BEL ve ALT KARIN HAREKETİ

bel inceltme egzersizleri 

Sabit bir direğin önüne büyük bir yoga topu koyup sırtüstü uzanın. Başınızın üzerinden direği tutup ayaklarınızı, bitişik olarak, hafifçe havaya kaldırın. Dizleriniz bükülü bir şekilde, nefes alıp dizlerinizi göğüslerinize doğru çekin. Nefes verirken ayaklarınızı başlama pozisyonuna doğru uzatın ama yere değmelerine izin vermeyin. Yer çekimi ile düşürmeyin, kontrollü bir şekilde bel kaslarınızı kullanarak indirin.

 

 

AĞIRLIK İLE MEKİK HAREKETİ

ÜST KARIN KASI BEL İNCELTMEK İÇİN 

Kablolu sisteme alttan bir ip takın ve büyük bir yoga topunu ipin önüne getirip sırtüstü uzanın. Ayaklarınızı yere yerleştirip dizlerinizi bükün ki poponuz boşlukta kalsın. İpin uçlarını arkadan getirip boynunuzun iki yanından tutun. Belden aşağısını sabit tutarak sadece karın kaslarınız sıkılaştırıp omuzlarınızı hafifçe kaldırın. Mekik çektiğinizi gözünüzün önüne getirin. Hareket boyunca kol kaslarınızı kullanmamak için ellerinizi sabitleyin.

 

 

KALÇAYI DİKEY KALDIRMA

ALT KARIN BÖLGESİ İNCE BELLİ OLMAK İÇİN HAREKETLER 

Aşağı meyilli sehpaya tersten uzanıp ellerinizi başınızdan üzerinden getirin ve sehpayı tutun.  Ayaklarınızı birleştirip dizlerinizi bükülü bir şekilde, baldırlarınızı yere paralel oluncaya kadar kaldırın. Derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken ayak parmak uçlarınızı burun hizasına kadar getirin, tam bu noktada ayak tabanlarınızı yukarıya doğru ittirerek kalçanızı kaldırın. Yavaşça kalçanızı indirin ve baldırlarınız tekrar yere paralel olana kadar düşürün. Hareketin negatif kısmında, yani başlangıç pozisyonuna dönüşünüzde kontrollü davranın ve yer çekiminin size dikte ettirmesine izin vermeyin.

 

 

 beli inceltmenin yolları

Beli inceltmek için özellikle yardımcı olabilecek “kucak”, “Japon selamı” ve “uzanma”  hareketi, merkezi sinir sistemini şok edici özelliklere sahip olduklarından, maksimum kalori yakımı ile kişinin vücudunda anabolik hormonların salgılanmasını ve dolayısıyla da metabolizma hızını arttırır. Bu durum, en etkili bel inceltme yolu değilse nedir ben bilemiyor! Bu hareketleri 10 tekrardan 3 set halinde bir deneyin, ne dediğimi anlayacaksınız. Fakat illaki egzersiz yapamayacak kadar tembelim diyorsanız başka şeyler de denemek isteyebilirsiniz… İnce bel için ne yapmalı?

 

BELİ İNCELTMEK İÇİN BÖYLE BUYURUN

 

Belimi ince göstermek için ne yapabilirim?GENİŞ OMUZLAR BELİ İNCELTİR OMUZLARI GENİŞLETMEK İÇİN

·         Bel hareketlerine önem verin. İnce belli olmak güzel, güçsüz belli olmak kötü!

·         Omuzlarınızı geliştirin. Geniş omuzlar beli inceltir, tabi sanal anlamda…

·         Göğüs kasını güçlendirin. Göğüs kafesi genişlerse beliniz dar duracaktır.

·         Vücudunuzdan fazlalık suyu atın. Su tutmamaya çalışın.

·         Önemli bir davetten birkaç öğün önce sodyum alımınızı yarı yarıya kesin ve su içimini arttırın.

·         Siyah gibi koyu renkleri tercih edin.

·         Asla çuval gibi bol elbiseler giymeyin.

·         Bel girintisi olan bol etekli elbiseleri ve belde bağlanan sarma üstleri tercih edin.

·         Bakışları aşağıya doğru yönelten, aynı zamanda vücudunuza bir kavis veren derin V yakalar çok işe yarar.

·         Kalın kemerler, tek sıra düğmeli ceketler ve sarma elbiseler vücudu ortadan ikiye böler ve belinizi içeriye alır.

·         Çift sıra düğmeli ya da kısa bolero kesimli ceketlerden kaçının, bunlar sizi daha toplu gösterir.

 

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !