KARIN KASI HAREKETLERİ

YAPMADIĞINIZ EGZERSİZ HAREKETLERİ

BÖLÜM 2

karın kası hareketleri Fitness hareketleri Kaslı kadın vücudu seksi bacak baldır “Yapmadığınız Egzersiz Hareketleri” bölümüne karın kası hareketleri ile devam etmek istedim, çünkü havaların ısınmasıyla bikini vücudu için hazırlıklarımız başladı diye düşünüyorum.  İnce bel hevesimizi bu sene kesinlikle gerçekleştireceğiz ve karın kası baklavalarını ortaya çıkartacağız. Sonuçta altılı karın kası görünene bir erkek karizmatik değil de nedir? Bilemiyorum…

 

Karın kası hareketlerine geçmeden önce bir konuda anlaşalım. Bu hareketler göbek eritmek için değil! Bu hareketleri yaparak göbeğinizi eritemeyeceğinizi başından anlayın ve zamanınızı boşa harcamayın. Sonradan da istediğinizi elde edemeyince şevkiniz kırılmasın lütfen! Karın kasını geliştirici egzersizler, izole hareketler olduğu için sadece bu kas gurubunu hedef alır ve çok küçük bir bölüm olduğu için çok az miktarda kalori harcamanıza neden olur. Bunun için, göğüs, sırt, bacak ve kollar gibi büyük kas guruplarını ağırlık kaldırarak çalıştırmalısınız. Göbek eritme hareketleri için bu taraftan, yağ yakıcı hareketler içinse bu taraftan buyurun…

 vücut geliştirme hareketleri Kaslı erkek vücudu Karizmatik erkekler

Pilates hareketlerinin popülerlik kazanmasıyla birlikte mekik gibi hareketleri zaten hepimiz çok iyi öğrendik ve karın kası için olan önemini kavradık diye düşünüyorum. En etkili karın kası hareketi olmasa da düz mekik çekmeyenimiz var mı? En popüler karın kası hareketi mekik hareketidir desem gerçekten pek uzak olmam sanırım.

 

 

 mekik çekme hareketi

1) Yere uzanıp ayaklarınızı poponuza çekin ve belinizi yuvarlanmış bir havlu ile destekleyin. Eller kulaklarınızın arkasında olsun.

 

2) Kafanızı ve omuzlarınızı yerden kaldırıp karın kaslarınızı iyice sıkın.

 

3) İki saniye bekleyip yavaşça başlama pozisyonuna geri dönün.

 

 

 Fitness hareketleri kaslı vücutlar kaslar

Abdominal duvarı kuvvetlendirip, karın bölgesinde bulunan rectus abdominis, transversus abdominis kaslarını sıkılaştırmak için farklı bir hareket deneyin. Tekerleği yürütme hareketi! Spor çevrelerinde tersten mekik olarak ta bahsedilen bu hareket gerçekten karın kasını hiç alışık olmadığı bir şekilde stres altına sokarak onları genişlemeleri ve hacim kazanmaları için zorlayacaktır. Spor mağazalarında bulabileceğiniz komik görünümlü ortası tekerlikli bir sopa (ab Wheel, ab slider, vs.) bu hareket için size yardımcı olabilir.

 

Kaslı kadın vücudu Fitness hareketleri

düz zeminde, altına yumuşak bir havlu koyarak dizlerinizin üzerine çökün. Ortası tekerlikli sopa aparatını dizlerinizin hemen önüne yerleştirip dirseklerinizi bükmeden tekerleğin ileri doğru ilerlemesine izin verin. Maksimum derece öne ilerledikten sonra karın kaslarınızı sıkın, nefes vererek tekerleği, dolayısıyla da vücudunuzu geriye, başlama noktasına toparlayın. Kollarınızı kullanmamaya dikkat edin, sadece karın kaslarınız ile kendinizi geriye çekin.

 

Karizmatik erkekler vücut geliştirme hareketleri Kaslı erkek vücudu

 

Dikkat edilecek birkaç nokta!

è    Harekete başlamadan önce karın kaslarınızı sıkın ve sıkılı tutun, böylece lordosis (alt bel) bölgesinin düzleştiği hissedeceksiniz.

è    Yaptığınız setten sonra kollarınız veya sırtınız ağrıdıysa tekniğiniz yanlış, yeniden gözden geçirin!

è    Geriye dönüş esnasında, belinizi incitmemek için belinizi düz tutun, kavisleşmesine izin vermeyin.

è    Bel bölgesinin aşağıya doğru battığını hissediyorsanız kapasitenize göre çok fazla ileriye uzandınız demektir, sakatlanma riskinizi arttırmayın. Fitness hareketleri

è    Eğer komik görünümlü tekerlekli sopadan bulamadıysanız üzülmeyin; bir halterin ağrılıklarını gevşeterek te aynı aparatı yapabilirsiniz. Hiç olmadı parke üzerine ellerinizin altına birer havlu koyarak (kayganlaşmasına izin vererek) yapabilirsiniz.

 

 

 

kaan berberoğlu karın kası hareketleri Bu karın kası hareketi, size güzel estetik bir vücut kazandırmanın yanında omurganızı desteklediğinden aynı zamanda sırt ve bel ağrılarından kurtulmak, düz ve biçimli bir karına, ince bel sahip olmak, dik durmak için de yardımcı olabilir. Eğer ilk denemenizden sonraki gün yataktan kalkamadıysanız ki bu çok normal, zayıf bir yönünüzü kuvvetlendiriyorsunuz demek olduğu içindir.

Benim için bir kahkaha atın!

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !