KARIN KASLARI HAREKETLERİ

 

 

 

GÖBEK ERİTMEK İÇİN, BEL BÖLGESİ, KARIN KASLARI, EGZERSİZ HAREKETLERİ

 

Dümdüz, gergin bir bel bölgesi her insanın hayali olsa gerek. Oysa güzel bir karına sahip olmak aslında disiplinli hareket edilirse, pekte zor değil! Bu konuda birçok fikir var ortaya atılan. Geçmişten günümüze pek çok şey, masal ve gerçek, iç içe girmiş görünüyor. Düzenli beslenme, bakım ve egzersizlerle hayalinizi gerçekleştirmek hiç de zor değil.

 

YAN KARIN KASLARI MEKİK HAREKETİ
Kadın erkek, pek çoğumuzun en çok şikâyet ettiği bölgelerden biri karın bölgesidir sanıyorum. Haftalarca süren diyetler sonucu ne kadar kilo verilirse verilsin, o inatçı karnımız sanki varlığını korumak için adeta direniyor değil mi? Oysaki özellikle sıcak yaz günlerinin yaklaşmaya başladığı bu günlerde bizleri belki de en çok mutlu edecek şey dümdüz ve gergin bir karın. Siz de bu hayali gerçekleştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken neyin işe yaradığını ve neyin masal olduğunu çözmek.

 

Eğer egzersiz konusunda özel bir eğitim almadıysanız veya bir uzman bir görüş doğrultusunda çalışmıyorsanız, çoğu kez hedefinize ulaşamazsınız. Hatta oradan buradan duyduğunuz kulaktan dolma bilgilerle yapılan çalışmaların sakatlanma gibi bir sonuç doğuracağını da unutmamak gerekir.

 

KARIN KASLARI GÖBEK BEL BÖLGESİ SIKILAŞTIRMA

 

Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Belli bir bölgedeki yağı eritmeye yarayan bir egzersiz veya sihirli bir krem henüz ortaya çıkmamıştır. Bu konuda "Liposuction" ve karboksiterapi dışında başka bir estetik müdahale prosedürü de yoktur. Yağlar ilk olarak sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.

 

Çoğumuz günde 100 adet mekik çekersek hayalimizdeki karın kaslarına sahip olacağımızı sanırız. Ancak ne yazıktır ki dışarıdan yardım almadığınız sürece (ör: karboksiterapi, mezoterapi, vb.) bu olay ÜST KARIN KASLARI GÖBEK ERİTME HAREKETLERİ BAKLAVA
gerçekleşmeyecektir! Her ne kadar o kasları hedefleyen pek çok egzersiz olsa da, uzmanlar yağ depolarınızı eritmeden yapacağınız karın kasları egzersizlerinin, o bölgenin daha kalın görünmesine neden olabileceğini belirtiyorlar. Çünkü farkında olmadan, alttaki kasları çalıştırarak üstteki yağların dışa doğru itilmesine neden olursunuz.

 

Tamam, bu kadar çene çalmak yeter…

 

İŞTE GÜNLÜK, “GERÇEKLER DOZUNUZ”

Karın kasları dediğiniz zaman, öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Buna karar verirken de gerçekçi olmak lazım; şunu asla unutmayınız, siz vücut geliştirmeci değilsiniz! Bunu iş olarak yapmıyorsunuz, bu sporcular kadar zaman ve ter harcamıyorsanız onların kazançlarını (fizik anlamında) asla elde edemezsiniz! Öyleyse hayal kurmayınız, motivasyonunuzu kaybedersiniz.


MEKİK ÇEKME HAREKETİ KARIN KASLARI

 

NE YEDİĞİNİZİ BİLİN

Daha evvel de bahsettiğim gibi, yeni hayatınıza beslenme ile başlayın. Yeme alışkanlıklarınızı değiştirin, hayatınızı değiştirin. Sürekli dışarıdan yemek yiyen insanlar, istedikleri fiziğe asla ulaşamazlar. İçtiğiniz ayranın, kullandığınız reçelin veya sevdiğin meyvenin neyden oluştuğunu bilmek zorundasınız. Ülkemin için yeni bir stil olan besin değerlerini okuma alışkanlığını kazanmak zorundasınız. Bir yumurtada kaç gram protein kaç gram yağ olduğunu bilmiyorsanız, bu iş asla yürümez.

 mekik

ÖNCE YAĞ DEPOLARINI ERİTMELİSİN

Karın kaslarına yönelik egzersizler yaparak göbeğinizi eritemezsiniz! Karın kaslarınızı geliştirici egzersizler, izole hareketler olduğu için sadece bu kas gurubunu hedef alır. Şimdi dürüst olalım, bu kas gurubu çok küçük bir bölüm olduğu için çok az miktarda kalori harcamanıza neden olur ve bu şekilde göbeğinizi eritemezsiniz. Bunun için, göğüs, sırt, bacak ve kollar gibi büyük kas guruplarını ağırlık kaldırarak çalıştırmalısınız. Sabahları bir saat koşarak kalçalarını eritmeyi planlayanlarımız, ohhh boşa zaman harcıyorlar…

 

 GÖBEK ERİTMEK İÇİN BEL BÖLGESİ

 

HIZLI BİR METABOLİZMA

Metabolizma, vücudun temel fonksiyonlarını devam ettirebilmek için bir günde ihtiyacı olan minimum enerji (kalori) miktarıdır. Kaslar, vücutta yağlardan daha fazla kalori kullanırlar. Kaslı vücuda sahip olan kimselerin, daha az vücut yağına sahip olmalarından dolayı, daha hızlı metabolizmaları vardır. Örneğin aynı boy ve kiloda olan iki kişiyi ele alalım. Bunlardan düzenli olarak aerobik çalışma, vücut geliştirme, fitness ve benzeri aletli programlardan uygulayan kişinin vücut yağ oranı daha düşüktür. Diğeri ise hiçbir sportif aktivite yapmadığı için, vücut yağ oranı diğer kişiye oranla daha yüksektir ve dolayısıyla metabolizma hızı da yavaştır.çakı hareketi

 

 VİDEOYU İZLEYİN

 

Kaan Berberoğlu

Milli Olimpik Yüzücü

 

.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !