KARIN KASLARI SIKILAŞTIRMA HAREKETLERİ

Brad Pitt’in karın kaslarına hayran olmayan var mı? O kastan oluşan 6 adet baklava; hangimiz karın kası hareketleriistemiyoruz ki onlara sahip olmayı? Oysa güzel bir karına sahip olmak aslında disiplinli hareket edilirse, pekte zor değil! Kadın erkek, pek çoğumuzun en çok şikâyet ettiği bölgelerden biri karın bölgesidir sanıyorum. Haftalarca süren diyetler sonucu ne kadar kilo verilirse verilsin, o inatçı karnımız sanki varlığını korumak için adeta direniyor değil mi?

 

Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Çoğumuz günde 100 adet mekik çekersek bölgesel zayıflama ve hayalimizdeki karın kaslarına sahip olacağımızı sanırız. Her ne kadar o kasları hedefleyen pek çok egzersiz olsa da, yağ depolarınızı eritmeden yapacağınız karın kasları egzersizlerinin, o bölgenin daha kalın görünmesine neden olabileceğini belirtiyorlar. Çünkü farkında olmadan, alttaki kasları çalıştırarak üstteki yağların dışa doğru itilmesine neden olursunuz. Diyelim ki; göbeğinizi erittiniz, belinizi sıkılaştırdınız ve bel çevresini incelttiniz. Uzun süren şok diyetler, süper rejimler ile vücut yağ oranınızı %15’lere kadar indirdiniz, fakat halen karın kaslarınızdan eser yok. Hemen paniğe kapılmayın!

 

Karın kasını kuvvetlendirmek ve bölgesel zayıflama için bu fitnes programına bir şans tanıyın. Lise beden eğitimi hocanızın gösterdiği mekik hareketinden çok farklı gelecek bu kombine mekik teknikleriyle karın kaslarınızı hem sıkılaştıracak, hem kuvvetlendirecek hem de o meşhur baklavaları şişireceksiniz.

 

 


 

Bu hareketleri haftada 3 günden fazla tekrarlamayın, kaslarınıza gelişmek ve yenilenmek için mutlaka dinlenme süresi tanıyın. Antrenmandan hemen sonraki 30 dk. kas yapmak isteyenler için çok önemli bir zamn penceresidir, çünkü kaslarınız ihtiyacı olan besinleri bu zaman dilimi içerisinde arayacak ve bulamazsa da depolarından temin edecektir. Karın kasları egzersizlerinden hemen sonra bir whey proteini içeceği tüketmeniz, kas yapmanızı %60 kadar hızlandıracaktır. Beklemek için sabrı olamayanlar için… aklınızda bulunsun!Rekortmen milli yüzücü Kaan Berberoğlu karın kası gösteriyor


fitness

 

 

 

 

Kaan Berberoğlu

Milli Sporcu

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !