KAS YAPMAK İÇİN WHEY PROTEİNİ KULLANIN

 

Hücrelerin temel yapı taşı olan proteinler vücut tarafından dokuların tamiri, daha fazla enerji sağlamak ve kas yapmak için kullanılır. Vücudun ihtiyacı olan minimum günlük protein miktarı kilo basına 0,8 gramdır. Sağlıklı 70 kilo ağırlığındaki bir erkeğin günlük ihtiyacı 56 gramken, sağlıklı 57 kilo gelen bir kadının ihtiyacı 45 gramdır.

 

KAS YAPMAK İÇİN NE YEMEK GEREKİR

 

Whey proteini, peynirin mayalanması sırasında oluşan peynir altı suyu kullanılarak imal edilir, yağsız kas kütlesi oluşumunda en önemli role sahip olan ve geçmişten günümüze en çok tercih edilen sporcu besinidir. Kas yapılanmasına ihtiyaç duyulan spor, egzersiz ve fitnes programlarında, yetersiz protein KAS ANATOMİSİ TÜM HİKAYE
alımı kas yıkımına yol açar ve yaptığınız uzun ve ağır antrenmanlara rağmen istediğiniz sonucu elde edememenize sebep olur. Bu nedenle antrenman esnasında ve sonrasında oluşan protein ihtiyacını karşılamak ve kas gelişimini hızlandırmak için, whey, vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

 

Biyolojik olarak en yüksek besin değerine sahip protein olan whey, aynı zamanda kalp sağlığını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kilo vermenizi destekler. Whey Protein tozu, ağızdan alındığında kana çok hızlı karışır. Bu yüzden elit sporcular tarafından çok tercih edilen bir üründür. En saf haliyle (whey izole) yok denilecek kadar az yağ, laktoz ve kolesterol içerir.

 

 BESLENME UZMANI İZMİR

 

KİLO KONTROLÜ

 

·        Vücudun proteini sindirebilmesi için ihtiyaç duyduğu enerji miktarı diğer besin öğelerine göre daha fazladır. Buna termik sonuç ta denir. Bu olay sebebiyle, protein tüketimi sonrasında vücudunuz daha fazla kalori yakmak zorunda kalır.

·        İzole whey proteini anılmayacak kadar az yağ ve karbonhidrat içerdiğinden, az karbonhidrat diyeti yapanlara çok yardımcı olmaktadır. (Ör. Atkins Diyeti)

·        Yüksek kalite whey proteini, lösin amino asidi bakımından çok zengin olduğundan, vücutta kas dokularını korurken, yağ depolarından yakımı hızlandırmaktadır. Whey proteini diğer (süt, yumurta ve soya proteinleri) çeşit proteinlerden daha fazla miktarda lösin muhteva etmektedir.

·        Protein, kan şekeri (glikoz) seviyelerini sabit tutmaya yardımcı olur, insülin seviyesini düşürür, böylece açlık hissini bastırır ve vücudun yağ yakmasını kolaylaştırır

·        Whey proteini, iştah bastırıcı hormonların (nöropeptidlerin) salgılanmasını tetikleyici biyoaktif komponentler içerir: Kolesistokinin (CCK) ve Glukagon-benzeri Peptid 1 (GLP-1) Gün ortasında tüketeceğiniz whey proteinli bir içecek ile açlığınızı bastırabilir ve bir sonraki öğünde daha az yemenize sebebiyet verebilirsiniz.

 

 

 animal nitro       

 

 

EN İYİ PROTEİN TOZU HANGİSİ MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

BURAYA TIKLAYIN!

 

 

 

 

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !