SELÜLİT GİDERİCİ HAREKET

  

Bacak üstlerinde, diz çevresinde ve kalçalarda görülen selülit, yaştan çok yanlış beslenmeden ve SELÜLİT GİDERİCİhareketsizlikten kaynaklanır. Normal kilodaki kadınlarda da görülür; zayıf kadınların çoğu da zaman zaman selülitten yakınırlar.

 

Selülit zamanla ortaya çıkar ve giderilmesi bayağı vakit alabilir. Buna kötü dolaşıma bağlı olarak sıvıların bu kısımlarda tutulması, yanlış beslenme ve hareketsizlik neden olur. Hücreler arasına sıkışıp kalan sıvılar, fazla tuz tüketimi de varsa dolaşım sisteminde katılarak vücuttan atılma şanslarını iyice kaybederler. Dolayısıyla cilt bu bölgelerde süngerimsi veya portakal kabuğu gibi bir görüntü alır. Selülit aynı zamanda egzersiz yapılmadığını, şekerle nişasta karbonhidratlarının fazla yendiğini de belirtir.

 

Selülit konusundaki birçok uzman, selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülitin ortadan kaldırılmasında, egzersizin en ucuz yöntem olduğu konusunda fikir birliği içindedirler. Yağların azaltıldığı bir diyetle birlikte yapılacak egzersizler, selülit için çok yarar sağlayıcıdır. Haftada 3 kez, 30 ar dakikalık uygulanacak, dolaşım sistemini güçlendiren egzersizler bu amaçla yapılır. Egzersiz selülitli bölgelerde dolaşımın artmasına ve kas hareketleri sayesinde de lenf akımını hızlandıracaktır, ayrıca kaslara gerginlik verecektir, bu sebeple hafif ağırlık çalışmaları önerilir. Özellikle, selülitin geliştiği kalça, basen ve bacak bölgelerindeki kaslarını çalıştıran egzersizler çok fayda sağlar.


Selülit ile baş etmek için size önermek istediğim en önemli hareket yüzüstü yatarak bacak kıvırma hareketidir. Bu hareket için kablolu sistem bir bacak kıvırma sistemine ihtiyacımız olacak. Bu egzersiz hareketi bacaklarınızın arka kısımlarını, kalçalarınızı ve poponuzu çalıştırarak sıkılaştırma sağlar. Böylece hem lenf drenajı arttırmış olursunuz hem de kaslarınız geliştiği için bu bölgedeki cilt dokusunda bir gerdirme sağlarsınız.

 

Gelin videomuza bakalım ve selülit gidermedeki bu önemli hareketi birlikte tanıyalım…

 

 

 


selülitten kurtulmak için ne yapmalı?

Dilerseniz bu hareketi dambıl kullanarak ta yapabilirsiniz, nasıl mı?


selülit giderici dambıl hareketleri

Selülitten kurtulmanın doğal yolları nelerdir? Selülit giderme mücadelenizde mutlaka egzersizlerden sonra duş alırken selülitli bölgeye masaj yaparak ovun, böylece hem ölü deriyi almış olursunuz hem de problem bölgedeki dolaşımı hızlandırırsınız. Dilerseniz ovma işlemini biberiye yağı kullanarak ya yapabilirsiniz.


 

AYROBİK HAREKETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

Kaan Berberoğlu

Milli Sporcu

.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !