TERMOJENİK ZAYIFLAMA İLAÇLARI

Lida zayıflama hapı, Fx15, EPH200, yosun hapı, sauna belt gibi ürünlerin nasıl çalıştığını bir türlü anlayabilmiş değilim, çünkü içinde bulunan bu ürün şu işe yarar diye hiçbir zaman açıklama yapılmaz. Zayıflamaya yaradıklarını da düşünmüyorum açıkçası, mantığını anlayamadığınız zaman inanmakta zorluk çekiyorsunuz...
 

Vücutta bulunan fazla yağ birikimlerini atmasına yardımcı olmak için alınan zayıflama haplarına yağ yakıcılar denir. Bu yağ eritici hapların arkasındaki teori, vücudun fazlalık yağları depolarından çıkarıp gün boyunca enerji amaçlı yakılmalarını sağlamaktır. Bu amaçla üzerinde en son çalışma yapılan gurup termojenikler, sağlıklı bir diyet ve egzersiz programıyla sizi zayıflama ve incelme hedeflerinize kısa sürede ulaştırabilir.

 

Peki, termojenik yağ yakıcı nedir? Diyet amaçlı kullanılan ve vücudun yağ yakış motoru olan metabolizmayı hızlandıran zayıflama haplarıdır. Metabolizmanız hızlandıkça vücut ısınız artar ve bunu gerçekleştirmek için yakıt gerekir. Yağ depolarınızda bulunan fazlalıklar metabolizmanızı hızlandırmak için ihtiyacınız olan yakıttır. Böylece büyük resme baktığınızda zayıflama planınızı destekleyicidir.

 

İlk adımda metabolik hızın artışıyla daha fazla yağ yakışı sağlanıyor. Yağ yakışıyla ortaya çıkan enerji daha fazla fiziksel aktivite ve egzersiz yapabilmenize yardımcı oluyor ki bu da size daha hızlı kalori harcama imkânı veriyor.  Sonuç, hızlı zayıflama!


 

Ülkemize henüz gelmemiş olan termojenik yağ yakıcılar, muhteva ettikleri içerikler ile metabolizma hızını ateşlemede çok başarılılar. Çoğu yüksek dozlarda kafein bulunduran termojeniklerin, aşırı kahve tüketmenin yol açtığı gibi, yan etkileri de yok değil! Bunlardan bazıları; huzursuz kaslar, durduk yere heyecanlanmak, yerinde duramamak, uykusuzluk çekmek, vb. Piyasada kafein içermeyen yağ yakıcılar da bulunmakta ve bu yağ yakıcılar bitkisel kaynaklar ile metabolizma hızlandırma yönünde işliyorlar. Pek bir yan etkileri de yok gibi görünüyor…

 

Termojenik zayıflama ilaçlarının, genelleme yapıyorum, içeriğinde bulunan muhteviyata bir göz atalım isterseniz:

 

·        Acı Portakal/Sinefrin ve Kafein: Acı portakal (citrus aurantium) m-sinefrin ve oktopamin içerdiğinden birçok zayılama ürününe iştah kapatıcı olarak eklenir.

·        Yohimbe: Detaylı bir klinik testte 21 gün boyunca, günde 2 kere 20 mg.lık bir yohimbe dozu olan profesyonel futbolcuların vücut yağ oranında inanılmaz azalma kaydedilmiştir.

·        Cissus: Ayuverdik tıbbında sindirim güçlüklerine reçete edilen cissusun, son yıllarda yapılan araştırmalarda kilo kontrolü, vücut yağı, LDL kolesterolü ve trigliseritler üzerinde de olumlu etkilerine rastlanmıştır.

·        Red Bull: Enerji içeceklerinin kralı olarak kabul edilen red bull üzerine, ister inanın ister inanmayın, bir düzine klinik araştırma yapıldı. Egzersizlerden önce red bull tüketen bir gurup sporcu, bench pres performanslarında hatırı sayılır artış göstermiştir.

·        Protein: Proteinin kendisi zaten bir termojenik maddedir. Örneğin, 1000 kalorilik saf protein tükettiğinizi varsayalım, vücudunuz bunu sindirmek için 300 kalori yakmak zorunda kalır.


 

Termojenik zayıflama hapları sağlıklı mı? Yapılan klinik araştırmalar kafein, acı portakal ve yeşil çay ekstresi içeren bir kahvenin antrenmandan önce ve sonra hiçbir yan etkisi görülmemiştir. Tavsiye edilen şekli ile kullanıldığında termojenik yağ yakıcı ilaçlar gerçekten sağlıklıdır, burada önemli olan kullandığınız dozdur. 1 mg. Kafein bir meyve sineğini bile uyandırmaya yetmez. Eğer günlük antrenmanınızdan önce  300 mg. kafein alırsanız çok daha fazla kalori ve yağ yakarsınız. 30000 mg.lık bir kafein dozu ise bir gergedanı bile öldürebilir. Bu sebeple, egzersizlerden 30 dk. önce yağ yakışını hızlandırmak için, az ve öz kullanılması gerektiğini düşünüyorum.


 

Üzerinde en çok konuşulan termojenik zayıflama ilacı (benim de en favorim) hydroxycut hardcore olsa gerek sanıyorum. Bununla birlikte hot rox, xenadrine efx ve lipo-6 en çok satan termojenikler arasında gösterilebilinir.

 

Kaan Berberoğlu
Milli Sporcu
.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !