TESTOSTERON HORMONUNU DOĞAL YOLLARDAN ARTTIRMA

 • Hormon seviyenizi egzersiz ve zayıflama yollarıyla arttırmaya çalışın. Ağırlık çalışmaya genç BARFİKS ÇEKMEyaşlarda erken başlayın. Hepimizin bildiği gibi testosteron hormonu yıllar geçtikçe belirli seviyede düşüş gösterir. Yaşlandığınızda daha aktif ve canlı bir hayat sürdürmek için 20’lerinizde ve 30’larınızda testosteron hormon seviyenizi sağlıklı bir şekilde yükseltin.

 

 • Fazlalık vücut yağını göbeğinizde taşımanız testosteron seviyesini düşürürken vücudunuzda östrojen seviyesini arttıracaktır. Hani sürekli “erkek adam göbekli olur!” diyenlermiz var ya, çok yanılıyorlar… hormonel açıdan bakıldığında!

 

 • Kilo vermeye çalışırken lütfen bu işlemi ağırdan kontrollü yapın, haftada 1 kiloyu geçmemeye çalışın. Ağır egzersizlere başlayıp kalori alımınızı birden %15 keserseniz vücudunuz açlık tehlikesi taşıdığını düşünerek testosteron üretimini kesecek ve yağ yakışını yavaşlatacaktır.

 KALÇA HAREKETLERİ

 

 • Günlük ereksiyonun testosteron seviyesini yükseltebileceği ispatlanmış bir gerçek. Cinsel açıdan uyarıldığınızda vücudunuz testosteron salgılamaya başlayacaktır, unutmayın!

 

 • Dambıl hareketleri yaparken; çok eklemli büyük kas guruplarını çalıştırmak daha çok testosteron üretilmesine yol açacaktır. Çömelme, göğüs presi, kürek çekme hareketi gibi egzersizler hormon seviyenizi mekik çekmekten daha fazla arttırır, aklınızda bulunsun!

 

 BAYANLAR KAS YAPMA

 • Egzersiz hareketleri yaparken ağır kaldırın, beş tekrardan fazla yapamayacağınız ağırlıklar ile çalışmak erkeklik hormonunu arttırmak için en ideal antrenman olacaktır. İspatlanmıştır!

 

 • Ağırlık çalışması yaparken her hareketten 3 set tekrarlamaya çalışın, en idealinin bu olduğunu klinik deneyler göstermiştir. Böylece kas üzerinde yarattığınız stres süresi, vücudunuza daha fazla hormon üretmesi gerektiğini bildirecektir.

 

 • Egzersiz yaptığınızdan daha uzun süre dinlenin, en azından bir tam gün kaslarınızı dinlendirmek gerektiğini unutmayın. Aşırı antrenman yapmak testosteron seviyesini %40 oranında düşürebilir.

 

 • Günde 3 alkollü içecekten fazlasını tüketmemeye özen gösterin. Alkol endokrin sistemini olumsuz yönde etkileyip testislerin hormon üretimini yavaşlatır.

 SEKSİ BACAKLAR

 • Küçük porsiyonlarda sık beslenmeye özen gösterin, günde 5-6 öğün yemeye çalışın ve doymadan kalkın sofradan.

 

 • Günlük minimum 7 saat uyumanız şart, vücudunuz doku ve kas tamirini, üretimini, iyileştirmesini uyurken yapar. Uykunuzdan feragat etmeniz hormon seviyelerinizi olumsuz yönde etkileyecektir.

 

 

Doğal yollardan vücudunuzun testosteron seviyelerini arttırmanın en uygun yolları bunlardır. Unutmamalısınız ki ister bayanlar olsun ister beyler, insan vücudunda testosteron ve östrojen hormonları taktirevallinin iki ucu gibidirler. Birisi yükseldiğinde diğer düşmek zorundadır. Bu yüzden testosteron seviyesini yükseltmek isteyen bir kişi östrojen üretimini yavaşlatarak ta bunu sağlayabilir. Östrojen seviyelerini düşürmenin yollarını başka bir zaman anlatmak istiyorum sanırım…

 


DOĞAL TESTOSTERON ve BESLENME KONUSU İÇİN BUNU OKUYUN!


Kaan Berberoğlu
Milli sporcu

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !