ÜÇGEN BİR VÜCUT: SIRT KASLARI HAREKETLERİ


Erkekler için kadınları etkilemenin yolları üçgen bir vücuttan mı geçiyor?

ÜÇGEN VÜCUT FOTOĞRAFLARI sırt kası kanatlar Match dergisinin yaptığı bir ankette çıkan sonuçlar gösteriyor ki, ankete katılan kadınların yüzde 34'ü erkeklerin vücutlarında ilk baktıkları yerin gövdeleri olduğunu söylüyor. Üçgen bir vücut ve biçimli kaslar tüm kadınları cezbediyor. İkinci sırada yüzde 18'lik oy oranıyla popolar geliyor. Yuvarlak hatlar yalnızca erkeklerin değil, kadınların da akıllarını başlarından alıyor. Kadınlar geniş omuzları ve şişkin kanatları çok seviyor ve böyle bir erkeğin olara güven verdiğini belirtiyorlar.

 

Üçgen bir vücut nasıl yapılır? Tabii ki kanat kaslarını geliştirerek, böylece hem beliniz daha ince görünür hem de büyük bir kas gurubunu çalıştırdığınız için metabolizmanız hızlanır, harcadığınız kalori miktarı artar ve komple bir zayıflama programı yapmış olursunuz. Belli başlı hareketlere bir göz atalım…KABLOLUDA HAVLU İLE BAR İNDİRME
SIRT KASI HAREKETLERİKablolu sistemin önüne bir sehpa çekerek beliniz dik bir sekilde oturun. Uzun bara iki küçük havlu yardımıyla düz tutunun. Derin bir nefes verirken barı çene hizasına kadar, dirsekleriniz dümdüz aşağı inecek şekilde çekin. İki saniye kadar sırt kaslarınızı kastıktan sonra yavaşça başlama pozisyonuna döndürün.SIRT KASLARI DAMBIL HAREKETLERİ
DAMBILLA SIRT KASI YAPMA
Bir set dambıl alıp yukarı meğilli sehpaya ters oturun. Kollarınızı yandan aşağıya sarkıtın ve nefes veririken sadece dirseklerinizi düz yukarıya çekin. Bu pozisyonda bir saniye bekledikten sonra dambılları tekrar aşağıya indirin.


DAMBILLARLA SIRT KASI HAREKETLERİ omuz genişletme hareketleriEllerinize dambıl alıp bir sehpaya oturun. Hafifçe belinizi öne bükerek göğsünüzü dizlerinize koyun, kollar yandan sarksın. Nefes vererek dirseklerinizi tam yukarıya gelecek şekilde kollarınızı açın ve yerle paralel şekilde bri saniye bekleyin. Yavaşça dambılları başlama pozisyonuna döndürün.


KABLOLU SİSTEMDE BARI GÖĞÜSE ÇEKME
KANAT YAPMA HAREKETLERİ kanatlar kanat kasıKablolu sistemin önüne bir sehpa çekerek beliniz dik bir sekilde oturun. Uzun barı kavrayıp dirsekleriniz ile aşağıya çekin. Bir iki saniye bar göğsünüzde bekledikten sonra tekrar başlama pozisyonuna dönün.

BÜKÜK BEL HALTER KALDIRMA

HALTER HAREKETLERİ kanat kası yapma hareketleri
Orta ağırlıkta bir halter alıp belinizi bükün. Halter bacaklarınıza sürtünecek şekilde dirseklerinizi kaldırın. Sırt kaslarınızı kasıp bir saniye bekleyin ve tekrar indirin. Bu hareketi yaparken belinizi oynatmayın, sabit kalmaya özen gösterin. Asla halterin bacaklarınızla temasını kaybetmeyin, belinizin incinmesine yol açabilir.


KABLOLUDA ÇAPRAZ ELLE AÇMA
 KABLOLU SİSTEMDE SIRT KASLARI HAREKETLERİ

Bir kablolu sisteme geçin ve kabloları en alt seviyeye indirin. SAğ el ile sol tutacı, sol el ile sağ tutacı kavrayıp belinizden eğilin. Yavaşça ellerinizi omuz hizasına kadar kaldırarak kollarınızı açın. Bir saniye bekledikten sonra yavaşça tekrar kollarınızı kapatın.


ASİMETRİK BARFİKS ÇEKME
BARFİKS ÇEKME
Bir barfiks demirine asılırken bir kolunuzu tam omzunuz hizasına diğerini biraz daha geniş açıyla kalmasına dikat edin. Kendinizi yavaşça çene barı geçecek kadar kaldırın ve yavaşça indirin. Dar açı kanat kasınızın alt bölümünü çalışıtrırken geniş açı üst kanat ve teres kasınızı baskı uygulayacaktır. İkinci sette taraf değiştirmeyi unutmayın!


 

Sırt ve kanat kasları için bu tür egzersizler yapılabilir, özellikle üçgen bir vücut istiyorsanız kanat kaslarınızı güçlendirerek vücudunuzu kolaylıkla forma sokabilirsiniz… Bir spor salonuna gittiğinizde bu hareketleri mutlaka haftada 2 gün tamamlamaya çalışın, eğer ağırlık çalışması için spor salonuna gidemezseniz bile en azından evinizde barfiks çekerek de sırt kaslarınızı kuvvetlendirmeye çalışın.


 BARFİKS ÇEKME ANATOMİSİ

erkekleri etkilemenin yolları genç kizlar
Sırt kaslarımız vücudumuzun en büyük kaslarından oldukları için örneğin karın kaslarını çalıştıran hareketlere nazaran daha fazla kalori yakarlar. Bu yüzden zayıflama hareketleri için de çok rahat kullanılabilirler ve kısa zamanda harcadığınız kalori miktarını arttırlar. Göbek eritmek isteyen genç kızlar için mekik çekmektense, sırt kaslarını çalıştıran bir ağırlık programı daha kısa sürede bel bölgesi yağlarını eritecektir.

 

 

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !