VÜCUT GELİŞTİRME ve KAS YAPMA YÖNTEMLERİ

erkekleri nasıl etkilerim nelerden hoşlanır evde kas yapmaYeni bir yıla daha başladık… Bu sene neleri değiştirmeye karar verdiniz? Çoğumuz kendimize söz verdik bu sene zayıflayacağız, egzersiz yapacağız, sağlıklı besleneceğiz, ve daha neler neler…

 

Çoğumuz için 2011 yılında en çok değiştirmek istediğimiz şey vücut hatlarımız olsa gerek. Bu ister kilo vermek, yağ eritmek, bacak inceltmek olsun ister kas yapmak, göbek eritmek, karın kaslarını göstermek, çoğumuz karşı cinsin beğeneceği bir vücuda sahip olmak için 2011’e girerken ant içtik ve yola koyulduk. Nihayetinde kim fark edilmek istemez ki? Bir odaya girdiğinizde, bir topluluğa karıştığınızda karşı cinsin sizi fark etmesini istemez misiniz? Bundan daha doğal bir şey olamaz.

 

Her ne sebepten dolayı bu sene egzersiz yapacak olursanız olun, sadece disiplinini ve motivasyonunu kaybetmeden karşısına çıkan zorluklara göğüs gererek göz yaşı, ter ve kan döken birkaçımız bu hedeflerine ulaşabilecekler. Biraz melodramatik oldu… ama inanın bu yürümeye başladığınız yol kolay olsaydı etrafınızdaki herkes kaslı, üçgen ve seksi bir vücutla geziyor olmaz mıydı?

 kas yapma yolları geliştirme yöntemleri

Hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilecek birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. İnsan oğlu yüzyıllardır egzersiz yapıyor, ağırlık kaldırıyor, spor hareketleri tamamlıyor, fakat günümüzde teknolojinin ve yapılan araştırmaların ışık tutmasıyla birlikte birçok ürün yolunuzu kısaltabilir ve size daha çok fayda sağlayabilir. Gelin, yeni vücut geliştirme yöntemlerine ve kas yapma yollarına bir bakalım:

 

 

 

Fat-Gripz

bilek kuvvetlendirmek

Bu çok basit görünen aletin amacı egzersiz hareketleri yapacağınız barı veya dambılı kalınlaştırmaktır. Böylece siz fark etmeden bilekleriniz kalınlaşacak, kavramanız kuvvetlenecek ve kollarınız şişecek. Yanlış anlamayın, bunları elde etmek için siz yine de ter döküp efor sarf etmek zorundasınız… Ama kolları şişirmek için veya göğüs büyütmek için yapacağınız vücut geliştirme hareketlerini çok daha efektif ve etkili hale getirebilirler. Deneyin ve acının ne demek olduğunu görün…

 

 

 

Tiger Balm

Egzersiz ve spor hareketlerinden sonraki birkaç gün kaslarınızda ve eklemlerinizde ağrı ve sızılar olması çok normaldir. Bu et kesiği dediğimiz ağrılara DOMs adı verilir. Bu kas yorgunluğu egzersizden 8-24 saat sonra başlar ve 24-72 saat içerisinde tavan yapar. Gerçekte çalışan kasın kaldırılan ağırlığa adapte olamadığı için yaşadığı hasar yani küçük yırtılmalardır. Her ne kadar bu iyi bir şey olsa da, özellikle bunu her gün yapmak zorunda kalan elit sporcular için, çekilen acı ızdırap gibi olabilir.… İşte bu noktada elit sporcular bilirler ki; aspirin ve ağrı kesici haplar almak kas - protein sentezini ters yönde etkileyeceğinden topikal bir yöntem daha uygun olacaktır. Çok eski zamanlardan beri Asya’da kullanılan tiger balm formülü gerçekten de bu konuda size çok yardımcı olabilir. 30 senelik sporculuk hayatımda birçok zorlu antrenman sonrası uyguladığım tiger balm beni çok rahat ettirdi, size de tavsiye ederim.

 

Ketlebell (Girya)

kettlebell girya spor hareketleri 

Top mermisi veya demirden bir gülle gibi görünen bu ağırlık onu her türlü kullanıma açık hale getiren bir kulptan oluşuyor. Söylendiğine göre girya, çok eski zamanlardan gelen bir spor aleti. Yanılmıyorsam Rusların balistik egzersizler ve reaksiyon zamanını hızlandırmak için, çeşitli spor hareketleri geliştirerek dünyaya tanıttıkları girya hem çok iyi bir kardiyo egzersizi hem de çok etkili bir vücut geliştirme aparatı olabilir. Denemenizi tavsiye ederim.

 

 

 

 

Exum Mass XXL

nasıl kas yapılır

Kas yapmak için vücudunuzun anabolik kalması gerekecek, yani kalori fazlalığında olması lazım. Günümüz hayat şartlarında, özellikle iş, aile, eğlence vs. arasında koştururken bunu sağlamak kolay değil… Nanox firmasının ürettiği Exum Mass XXL size yemek aralarında ihtiyacınız olacak protein, karbonhidrat ve yağ desteğini tek bir formülde toplamış. En beğendiğim özelliği ise glisemik endeksinin düşük olması, bu da şeker veya früktoz içermediğinden kaynaklanıyor. İzomaltoz kullanılarak desteklenen içeriği (Palatinoz Formülü) yağlanma yapmadan kas kütlesini arttırmaya yönelik bir ürün haline getirmiş.

 

Protrex formülü (hızlı yükleme amino asit matrisi) kreatin, HMB ve beta alanin ile güçlendirilmiş bir whey proteini kombinasyonu; yani kas yapmak için ihtiyacınız olan her şey bir ölçekte sizin için hazır edilmiş durumda…  Yeni yılda daha şişkin kollar, daha iri göğüsler, geniş omuzlar istiyorsanız bu ürüne ihtiyacınız var!

 

 

 

 

ABS Askısı

alt karın kası hareketleri

Karın kası yapmak istiyorsunuz ama mekik çekmekten daha etkili spor hareketleri olduğunun farkında mısınız? Örneğin üst vücudu sabit tutup alt vücudu kaldırmak gibi… Özellikle profesyonel vücut geliştirmecilerin mutlaka uyguladıkları asılı kalarak bacakları kaldırma hareketi alt karın ve oblik kaslarını inanılmaz derece zorlayan bir egzersiz hareketidir. Ne var ki bu hareketi bir yere asılarak yapmanız tutuş gücünüze bağlı olarak etki edecektir. Bu sebepten dolayı tutuş gücünü resimden çıkararak yapabilmenizi sağlamak için geliştirilen abs askısı ile daha rahat ve uzun süre asılı kalabilir ve alt karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

 

 

 

Straps Bilek Kancaları

 bilekleri güçlendirmek vücut geliştirme hareketleri

Tutuş gücü kas yapmak için uygulayacağınız spor hareketlerinde zayıf halka ise sizin için bir apart var. Eğer daha sırt kaslarınızdan yorulmadan, kavrama kabiliyetinizi yitirdiğinizden dolayı, hareketi bitirmek zorunda kalıyorsanız mutlaka bir çift straps edinin. El, bilek ve ön kol kaslarınızın zayıflığı vücudunuzun diğer bölgelerini geliştirmenize mani olmasın.

 

 

 

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !