YAĞ YAKICI HAREKETLER

 göğüs kası şişirme sinav hareketi göbek ve kalça eriten hareketler videosu

Yaz neredeyse kapımızda ve hepimiz için biraz yağ yakmak biraz kas yapmak ve mayoları sandıklardan çıkarma vakti geldi geliyor… Yağ yakan hareketler ve güzel bir yağ yakıcı egzersiz programına başlamanın tam zamanı. Ne dersiniz? Her şeyden önce biraz bilgi gerekecek bize!

 

 

YAĞ YAKICI ZAYIFLAMA HAREKETLERİ

yağ yakan yağ yaktıran spor hareketleri göbek ve kalça eriten hareketler videosu Kadın erkek, pek çoğumuzun en çok şikâyet ettiği bölgelerden biri karın bölgesindeki yağlar. Haftalarca süren diyetler sonucu ne kadar kilo verilirse verilsin, o inatçı karın yağları, yanlar sanki varlığını korumak için adeta direniyor değil mi? Oysaki özellikle sıcak yaz günlerinin yaklaşmaya başladığı bu günlerde bizleri belki de en çok mutlu edecek şey dümdüz ve gergin bir karın için egzersiz yapıyor olmak. Siz de bu hayali gerçekleştirmek istiyorsanız yağ yakıcı zayıflama hareketlerine beraber bir göz atalım istedim. Bu hareketlerin çoğunu zaten biliyoruz veya bildiğimizi sanıyoruz… fakat vücudumuz üzerinde ne tür bir etki yaptığından haberimiz var mı? ne kadar yağ yakılır biliyor musunuz? Sanmıyorum. Eğer gerçekten bilseydik halen göbeğimizi eritmek için günde 100 adet mekik hareketi yapmaya çalışmazdık, öyle değil mi?

 ince bel yağ yakıcı bitkisel

GÖBEK ERİTMEK İÇİN HAREKETLER

Göbek bölgesine yönelik egzersizler yaparak göbeğinizi eritemezsiniz! Karın kaslarınızı sıkılaştırıcı egzersizler, izole hareketler olduğu için sadece bu kas gurubunu hedef alır. Şimdi dürüst olalım, bu kas gurubu çok küçük bir bölüm olduğu için çok az miktarda kalori harcamanıza neden olur ve bu şekilde göbeğinizi eritemezsiniz. Bunun için, göğüs, sırt, bacak ve kalçalar gibi büyük kas guruplarını ağırlık kaldırarak çalıştırmalısınız.

 

"Yalnızca istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiç bir zaman mümkün değildir."

 

 

KARDİYO EGZERSİZ EZİYET GİBİip atlama kardiyo egzersiz yağ yaktıran hareketleri

Yağ yakan en büyük silahınız kardiyo egzersizler… Bu, Kaan Berberoğlu adındaki vatandaş için de böyle, Mr. Olympia Şampiyonu Jay Cutler içinde böyle… Boyunuza, kilonuza yaşınıza, cinsiyetinize bakmaksızın; matematiksel pi sayısı nasıl değişmiyorsa, buda değişmeyecektir. Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında,  tempolu ve sürekli olarak yapılan egzersize, kardiyo egzersizler denir. Kardiyo egzersizler ile yağ yakmak için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle çalışılmalıdır, çünkü yağ yakma enzimleri ilk 10 dakikadan sonra harekete geçer. 10 dakika kadar yapılan kısa ve tempolu bir koşu yalnızca karbonhidrat yakmanızı sağlar, böylelikle depolanmış yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Egzersizlerin minimum 25–30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için şarttır.

 

 yağ yakan egzersiz hareketleri programı

YAĞ YAKAN HAREKETLER

Şöyle bir zayıflama programı denemenizi istiyorum… Aşağıda sayacağım hareketlerden 4 tanesini seçin ve haftada 3 gün egzersiz yapın. Bu hareketleri 3 set olmak kaydıyla orta derecede ağırlık ile 12-15 tekrar çalışın. Bu ortalama olarak hareket başına 15 dakika sürecektir. Aşağıda verdiğim kalori miktarları ortalama bir ağırlık ile çalışan 70 kg. lık bir kişi için geçerlidir. Toplam olarak 1 saatlik bir ağırlık çalışması ile karbonhidrat depolarınızı erittikten sonra 15-20 dakikalık bir kardiyo egzersizi yapın, böylece siz kardiyo egzersize başladığınızda vücudunuz direk olarak yağ yakan bir fırın haline gelmiş olacaktır.

 

 halter çömelme hareketi

 

Çömelme Hareketi

Yakılan Kalori : 55

 

 tek adım çömelme dambıl hareketi

 

Dambıllar ile Tek Adım Çömelme

Yakılan Kalori : 57

 

 bench press göğüs presi

 

Yatarak Göğüs Presi

Yakılan Kalori : 53

 

 kucak hareketi

 

Kucak Hareketi (Deadlift)

Yakılan Kalori : 59

 

 barfiks demiri geniş aralık

 

Geniş Ara Barfiks Çekme

Yakılan Kalori : 51

 

 

 asker presi omuz kası

Ayakta Asker Presi

Yakılan Kalori : 53

 

 

 sırt hareketleri kanat kası

Kabloluda Havlu ile Bar İndirme

Yakılan Kalori : 51

 

 göğüs kası sinav hareketi

 

Şınav Çekmek

Yakılan Kalori : 39

 

 alt karın bölgesi sıkılaştırma

 

Asılarak Bacakları Kaldırma

Yakılan Kalori : 47

 

 mekik kaç kalori mekik çekme çakı hareketi sağlık topu ile

 

Çakı Hareketi

Yakılan Kalori : 32

 

 mekik kaç kalori mekik çekme hareketi kaç kalori

 

Mekik Çekmek

Yakılan Kalori : 23

 

 

 

 

 

NOT: Bu listeye mekik, çakı, şınav gibi popüler hareketleri karşılaştırma imkanı bulabilesiniz diye eklemek istedim… Umarım hoşunuza gitmiştir.

 

 

.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !